Wiedza fachowa

Technologia

-1-

Zoptymalizowana architektura

INFINICOIL

WYTRZYMAŁOŚĆ PRZEZ CAŁY OKRES UŻYTKOWANIA OPONY.

Kord stalowy o długości ok. 400 metrów nawinięty na całym obwodzie opony zapewnia jej większą stabilność w całym okresie eksploatacji. Większa wytrzymałość z wyższym indeksem nośności lub możliwością wykorzystania w trudniejszych warunkach oznacza użytkowanie w całkowitym spokoju.

POWERCOIL

ODOLNOST S NIŽŠÍM VALIVÝM ODPOREM

Pevnější a lehčí ocelová vlákna nové generace snižují hmotnost pneumatiky, a přitom zvyšují její odolnost a snižují valivý odpor.

Nowe materiały

CARBION

TRWAŁOŚĆ MICHELIN DZIEŃ PO DNIU

Materiał wytworzony w innowacyjnym procesie łączenia niektórych składników bieżnika w postaci płynnej. Uzyskany w ten sposób materiał jest bardziej jednorodny i zwiększa przebieg opony.

SILICION

WIĘCEJ KRZEMIONKI, MNIEJ ZUŻYTEGO PALIWA.

Większa zawartość krzemionki w bieżniku opony pozwala na obniżanie oporu toczenia dla oszczędności paliwa bez wpływu na trwałość opony.

Bieżnik, który sam się regeneruje

REGENION

PRZYCZEPNOŚĆ MICHELIN, KILOMETR PO KILOMETRZE

Samoregenerujący się bieżnik powstający w procesie wulkanizacji opon w formach wydrukowanych w technologii druku 3D ze stopu aluminium zapewnia znakomitą przyczepność we wszystkich warunkach  przez cały okres eksploatacyjny opony.
Wraz z zużywaniem się bieżnika odsłaniają się  w nim nowe rowki utrzymujące mobilność pojazdu.

RFID

Chip RFID to inteligentne bezprzewodowe urządzenie elektroniczne używane do zdalnego odczytywania unikalnych parametrów w celu przechowywania i przekazywania odpowiednich danych. Klienci mogą korzystać ze skanera RFID oraz z dostępnego na rynku oprogramowania do kontroli flot pojazdów oraz w celu optymalizacji zarządzania danymi.

picto-rfid-02

Produkcja opon MICHELIN: pasjonująca historia!

Etapy produkcji opon do samochodów ciężarowych: